hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2017-08-31

A modern technika számos eszközzel segíti a tudatos álmodást, hisz ez számos kórképben a pszichoterápia hatékony segítője lehet, közli az OTSZ Online.

#2
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2012-12-30

A narkózis kiváltására és az általános érzéstelenség fenntartására képes szerek csodálatos világáról beszélgettünk az aneszteziológus-neurológus Fülesdi Béla professzorral, a Debreceni Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Tanszékének vezetőjével.

#3
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2012-12-26

Az alvás a legnehezebben vizsgálható élettani működések közé tartozik. Az álmok szimbolikáját pedig különösen óvatosan kell kezelni, és nem szabad messzemenő következtetéseket levonni belőlük a betegre nézve, inkább a saját álmaihoz való viszonyával érdemes foglalkozni.

#4
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2011-10-29

Az alvás közbeni mozgás nem csupán egy vizuális élmény, az agy egyes mozgásért felelős területei valóban aktiválódnak, állapították meg német kutatók. A müncheni Max Planck Intézet szakemberei újfajta módszerrel tanulmányozták, mi történik az agyban alvás közben: tudatos álomba ringatták az alanyaikat a vizsgálatok alatt.

#5
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-01-26
Sóhajtozás, beszélés, gesztikulálás, ágyban felülés, fürdőszobába járkálás, e-mail-írás, főzés, autóvezetés, szexuális aktus, erőszakoskodás – ilyenek az alvajárás közben előforduló cselekvések.
#6
Medical Tribune VIII. évf.1. szám
Medical Online
2010-01-21
Sóhajtozás, beszélés, gesztikulálás, ágyban felülés, fürdőszobába járkálás, e-mail-írás, főzés, autóvezetés, szexuális aktus, erőszakoskodás – nem egy görbe este eseményei, hanem alvajárás közben előforduló cselekvések. Írásunkban bemutatjuk e kórképet, ismertetjük a hozzá kapcsolódó legújabb tudományos elméleteket, valamint szót ejtünk a másik végletről, a tudatos álmodásról és annak terápiás jelentőségéről.
#7
Medical Tribune VIII. évf.1. szám
Medical Online
2010-01-21
Nem monitorozzák az USAban a második generációs antipszichotikumokat szedők vércukor- és lipidszintjét az államilag finanszírozott ellátásban, a Medicaidben. Az Archives of General Psychiatry januári számában megjelent tanulmány szerint 2003 óta, amióta a betegtájékoztatón kötelező feltüntetni, hogy a második generációs antipszichotikumok növelik a magas vércukorszint és a diabétesz kockázatát, az orvosok inkább az alacsonyabb rizikójú szereket írják fel pácienseiknek, vagy elhagyják a gyógyszeres kezelést, de nem növekedett a vércukor- és vérzsír- ellenőrzések száma (csak a betegek 27, illetve 10 százalékában tesztelték a vérértékeket).   A cikk szerzői megjegyzik: a felmérések azt mutatják, hogy a pszichiáterek tisztában vannak a szóban forgó szerek metabolikus hatásaival, a körzeti orvosok azonban, akik általában elrendelik a laboratóriumi vizsgálatokat, valószínűleg nem.   Összeállításunkban a 11–15. oldalon a pszichiátria olyan határterületi kérdéseivel is foglalkozunk, amelyek a többi szakterületet művelők érdeklődését is felkelthetik: szóba kerül egyebek mellett a politika és az (ideg)tudomány kapcsolata, a szabad akarat, az alvajárás és a tudatos álmodás, illetve a neuroprotekció legújabb lehetőségei.
#8
Medical Tribune VII. évf.18. szám
Medical Online
2009-09-09

Egyesek szerint az óriási emberi agy azért alakult ki, hogy a csoportban élő főemlős ügyesen be tudja csapni társait. Van, aki úgy véli, hogy a nyelv kialakulásának a megértése a tudomány előtt álló legnagyobb feladat, és nem az élet keletkezésének modellezése vagy a fizika egyesített elméletének létrehozása. És akad, aki azt mondja, az egyesített elmélet megoldása: a tudat hozza létre az időt és a teret. Mivel foglalkoznak ma az idegtudósok? (A cikk a Kapcsolódó fájlokból letölthető.)

hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?